Mocni w Duchu

Zespół Mocni w Duchu
jest zawodową drużyną ewangelizacyjną

Prowadzimy rekolekcje, koncerty, duże wydarzenia halowe i plenerowe, warsztaty muzyczne i taneczne, rekolekcje ignacjańskie oraz nagrywamy płyty i głosimy konferencje. Naszym terytorium działań jest głównie Polska, choć każdego roku ewangelizujemy także w Unii Europejskiej i Ameryce.

Liczymy około 40 osób. Każdy z nas należy do czterystuosobowej wspólnoty Mocni w Duchu. We wspólnocie, która spotyka się przy kościele Jezuitów w Łodzi, formujemy się i wzrastamy. Naszą duchowością jest połączenie duchowości ignacjańskiej z duchowością charyzmatyczną.

W zespole mamy kilkanaście małżeństw, gdzie oboje małżonkowie posługują w zespole. Oprócz tego są oczywiście małżeństwa, gdzie tylko jedno z małżonków jest zaangażowanych muzycznie. Do tego kilkunastu singli i osoby konsekrowane. Średnia wieku w zespole wynosi 35 lat. Sześć osób w naszej drużynie ewangelizacyjnej jest zatrudnionych na etacie w zespole. Pozostali są wolontariuszami, którzy pracują w swoich zawodach, a w zespole posługują w ramach możliwości czasowych, biorąc urlopy w pracy.

Zespół Mocni w Duchu posługuje wraz z kapłanem - jezuitą. Obecnie odpowiedzialnym za zespół jest o. Jacek Olczyk SJ. Dlatego też w znacznej mierze podejmujemy duże inicjatywy, które wymagają obecności kapłana.

We wspólnocie Mocni w Duchu dysponujemy jeszcze drugą drużyną ewangelizacyjną, którą nazywamy "SOS dla wspólnot". SOS prowadzi wszelkiego rodzaju warsztaty, skupienia, rekolekcje i seminaria dla wspólnot modlitewnych. Drużyna SOS prowadzi w całości takie wydarzenia, ale wymaga od zapraszających obecności kapłana i kogoś do poprowadzenia śpiewu. Terminy w SOSie są dostępne na kilka miesięcy do przodu. Natomiast zespół Mocni w Duchu trzeba umawiać z kilkuletnim wyprzedzeniem. Więcej informacji o tym, jak nas zaprosić znajdziecie w dziale częstych pytań.

 

Copyright © 2021 mocni.jezuici.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.